Walentynkowy konkurs! ???

Walentynkowy konkurs! ???

Walentyki, ja osobiście ich nie obchodzę (kojarzy mi się z waleniem w tynki;).

Jednak wiedząc, że większość z Was ten dzień obchodzi dość uroczyście

postanowiłam zrobić konkurs, aby zrobić Wam przyjemność:)

 

Pytanie konkursowe brzmi :

Czy Walentynki to dobry dzień na zaręczyny?

Dodajcie też argumenty za bądź przeciw.

Osoby, które mają za sobą takie (czyli zaręczyny w Walentynki) doświadczenia zaręczynowe i uważają,

że to świetny dzień na takie pytania mogą swoje zaręczyny opisać.

 

Razem z Mężem wybierzemy najciekawszą wypowiedź.

 

W konkursie mogą wziąć wszyscy bez względu na płeć i wiek.

Szczególnie do udziału zapraszam Panów! :)

 

Odpowiedzi zostawiajcie pod tym postem.

 

...aaa i nagrodę widzicie na zdjęciu.

 

Konkurs trwa do 7 lutego do godziny 16 00.

 

 

Miło mi też będzie jak polubicie Kobiecemysli na facebooku , ale nie jest to obowiązkowe!

 

 

 

 

Pozdrawiam poniedziałkowo!

 

 

31 komentarzy

 • C

  Caterine

  Odpowiedź

  "walenie w tynki"? ciekawe skojarzenie;) Ja swojego Mężczyznę mam daleko od siebie i obchodzimy Walentynki bo to dodatkowy pretekst by znaleźć czas by się spotkać. I chciałabym aby były to Walentynki (zaręczyny), to taki uroczy dzień - choć inne wcale nie sa gorsze, ale ten ma w sobie ten urok...

 • P

  Paula

  Odpowiedź

  Walentynki mogą być na prawdę niezapomnianym dniem, jeśli połączy się je z oświadczynami. Dla nieco bardziej pomysłowego niż przeciętnie pana jest to okres, gdzie w sklepach pełno serduszek w formie wszelakiej - zaczynając od poduszek, kubeczków, przez bieliznę i czekoladki, aż do biżuterii - co może skutkować stworzeniem niepowtarzalnego klimatu i atmosfery nasyconej miłością... Choć ja osobiście wolałabym bardziej oryginalne oświadczyny.

 • a

  anya_86

  Odpowiedź

  Zaręczyny w walentynki?dla mnie zbyt sztampowe, tego się można spodziewać, domyślać. Czy nie lepiej zaskoczyć ukochaną?ja miałam takie właśnie zaskoczenie, niby data znacząca (1 września) a jednak zupełnie się nie domyślałam, że coś takiego może mieć miejsce:)

 • A

  Archideus

  Odpowiedź

  Prawda jest taka, że jak dwoje ludzi się kocha, to każdy dzień jest dobry na zaręczyny - o ile sakrament małżeński jest im potrzebny do szczęścia. Czy walentynki to, ze względu na charakter tego święta, dzień lepszy od innych ? Cóż, może i jest nastrój i okoliczność, ale chyba tak jak każda kobieta chciałaby wyjątkowego mężczyznę i wyjątkowy ślub, tak i każda chciałaby mieć wyjątkowe zaręczyny - a tego nie da się powiedzieć o zaręczynach walentynkowych - jeszcze na dodatek w formie klęknięcia po kolacji przy świecach. Jest jednak jeden pozytyw - nie wiem czy będą to czytały dzieci ;) więc powiem ogólnikowo. Dla kobiet czasem ważniejsze jest oczekiwanie i przygotowanie - pozytywne napięcie - niż ostateczny, trwający parę chwil efekt. Nawet jeśli kobieta domyśla się, co ją czeka, to już samo oczekiwanie trwające cały dzień albo i kilka dni wstecz, to może być to, co sprawi, że zapamięta te chwile na całe życie. Ale żeby nie było, że się wykręcam od jednoznacznej odpowiedzi, to powiem, że ja swojej wybranki na pewno nie poproszę o rękę w Walentynki. Z dwóch powodów. Po pierwsze, bo nie chcę iść na łatwiznę - ktoś kiedyś powiedział, że Walentynki wymyślili bardzo leniwi mężczyźni - raz w roku kupię kwiatek i zaproszę do restauracji, to potem przez cały rok mogę nic nie robić i mam wymówkę: "Jak to nigdzie razem nie wychodzimy!? Przecież w Walentynki byliśmy w kinie/restauracji/na hawajach* niepotrzebne skreślić". Nie potrzebuję czekać na ten jeden dzień w roku, żeby powiedzieć lubej, że ją kocham, bo staram się wyrażać to we wszystkim co robię każdego dnia. Chciałbym żeby nasze zaręczyny też właśnie to mówiły: Przygotowałem to wszystko i włożyłem ten cały wysiłek by ten zwykły dzień uczynić naszym świętem dlatego, że Cię kocham i nie muszę się posiłkować balonikami w kształcie serduszek czy słodkimi misiami, ani "tradycją walentynkową" ustanowioną nie wiadomo dla i przez kogo. A po drugie: miłość to takie uczucie, które sprawia, że nawet jeśli dla całej reszty świata jesteś niczym, to dla tej jednej osoby jesteś całym światem. A ponieważ wiem, że kobiety przykładają dużą wagę do rocznic i dat, to chciałbym, żeby data naszych zaręczyn (a potem i ślubu) była przynajmniej w jakimś stopniu wyjątkowa. Kiedy mamy świadomość, że setki tysięcy innych par będzie świętowało 14 lutego razem z nami, to magia wyjątkowości tej chwili jakby przygasa. Dlatego chciałbym, żeby był to jakikolwiek inny dzień niż walentynki, abyśmy mogli świętować "siebie" i nasze uczucie, a nie świętowali "święto" i uczucia wszystkich wokół.

 • D

  Dadi

  Odpowiedź

  Uważam, że zaręczyny w Walentynki to może być naprawdę ciekawy sposób. Dla ukochanych ten dzień jest podwójnym dniem do świętowania. Moim zdaniem zaręczyny powinny być nieplanowane. Po co to planować? Racja, to powinien być piękny i niezapomniany dzień, ale to mężczyzna, który się oświadcza powinien to poczuć, że właśnie tego dnia jest gotowy na tak wielki krok w jego życiu. Jeżeli myśli o tym już dość długi czas powinien kupić pierścionek, mieć go cały czas przy sobie i po prostu zrobić to, gdy poczuj w głębi serca: "Tak, racja to jest odpowiedni dzień". Mimo wszystko jestem za tym, że oświadczyny w Walentynki mogą być na pewno niezapomnianym przeżyciem i zachęcam, aby śmiało oświadczać się tego 14 lutego :)

 • k

  katkni

  Odpowiedź

  WALENTYNKI TO DOBRY CZAS NA ZARĘCZYNY -LUDZIE SOBIE W DZIEŃ OKAZUJĄ WIĘCEJ CZUŁOŚCI CHOCIAŻ UWAŻAM ŻE JAK SIĘ KOCHA TO NIE TYLKO RAZ W ROKU A PRZEZ CAŁY ROK -DZIEŃ JAK KAŻDY INNY

 • A

  Aleksnadra

  Odpowiedź

  Nie. Zaręczyny muszą być same w sobie wyjątkowe. Co to za przyjemność wiedzieć, że w tym dniu wiele par ogłosi swoje zaręczyny...

 • e

  ela

  Odpowiedź

  Mysle,ze zreczyny w Walentynki to najlepszy moment na okazanie tego,ze naprawde sie kocha.nie widze bardziej odpowiedniego dnia jak tylko Walentynki.na fb. polubilam juz was i polecam innym

 • M

  Monika

  Odpowiedź

  Moze zaczne od tego ze lubie Walentynki, aczkolwiek nie szaleje na punkcie tego swieta:). Uwazam ze zareczyny w Walentynki sa bezsensu (ja bym tak nie chciala. Moj maz oswiadczyk mi sie dzien przed sylwestrem:)), dlatego ze zareczyny powiiny byc same w sobie wyjatkowe, romantyczne. A tym bardziej wydaje mi sie ze duzo par mogloby to zrobic w ten dzien i co to za przyjemnosc widziec, abo slyszec ze inni tez wybrali ten dzien co my!

 • J

  Jan

  Odpowiedź

  Moim zdaniem zaręczyny w Walentynki to nie jest dobry pomysł. Dlaczego? Z kilku powodów! Po pierwsze - jest to dość oklepane - a ja chciałbym moją wybrankę potraktować wyjątkowo :) Po drugie - poniekąd kobiety "spodziewają się" tego typu próśb - a ja chciałbym to zrobić znienacka. Po trzecie - za kilka lat będziemy żałować, że nie mamy osobnego dnia poświęconego rocznicy zaręczyn! Zawsze to dodatkowa okazja do świętowania, wspólnego picia wina i wspominania dnia zaręczyn! W imię tych wszystkich argumentów sugerowałbym zaręczyny CHOCIAŻBY 15 lutego - byle nie w Walentynki!

 • I

  Izabela

  Odpowiedź

  Jeżeli zaręczyny są mile widziane przez obie strony to czemu nie? Byłoby to cudowne ukoronowanie święta miłości :) Byle tylko nie wpaść w pułapkę "przebijania" innych par w romantyczności - bo może się okazać, ze nie o pierścionek i nie o same zaręczyny nam chodziło! Zalecam zatem przede wszystkim zajrzenie wgłąb swojej duszy i przemyślenie własnych pragnień. Jeżeli one podpowiadają, że ten związek jest tym najprawdziwszym i że chcemy być przy jednej osobie do końca życia - to jak najbardziej należy się zaręczyć :)

 • r

  ryszard

  Odpowiedź

  Walentynki - to miłe je obchodzić. Uściski, prezenty, miła atmosfera,lampka szampana i może coś więcej, ale to nie moment na zaręczyny. Zaręczyny to dzień szczególny , nie powinien się kojarzyć z niczym innym jak wyznanymi z nienacka oryginalnymi,niepowtarzalnymi zaręczynami, pięknym - włożonym na palec pierścionkiem, użyciem słów które przemówią do wybranki i pozostaną w pamięci na zawsze.

 • a

  adam

  Odpowiedź

  Na zaręczyny każdy dzień i sposób jest dobry, równie dobre mogą być Walentynki, oby były niepowtarzalne i sprawiły by zostały przyjęte i zapamiętane na zawsze przypieczętowane nawet drobiazgiem nie koniecznie pierścionkiem, ale by był podarowany od serca i może to być coś w formie amuletu lub talizmanu który przynosi szczęście.

 • m

  marzencia2007

  Odpowiedź

  Ja uważam że nie jest to dobry dzień. Na oświadczyny trzeba wyjątkowego dnia, wyjątkowej chwili, wyjątkowego miejsca... To chwila którą pamiętamy do końca życia a oświadczać się w walentynki to takie oklepane. A poza tym to połączenie dwóch odświętnych chwil na raz. To tak jakby połączyć Boże Narodzenie i Wielkanoc. Dla zakochanych Walentynki można porównać do Wielkanocy (uczucie zmartwychwstaje), a oświadczyny do Bożego Narodzenia (rodzi się nowy etap w życiu związku). Skoro więc te dwa święta są oddzielone od siebie, to OŚWIADCZYNY nie powinny być również złączone z WALENTYNKAMI.

 • s

  sygnaturka

  Odpowiedź

  Cóż, to zależy od człowieka. Równie dobrze można zapytać, czy Sylwester lub święta Bożego Narodzenia to dobry czas na ślub? Dla mnie osobiście byłoby to nieco przesłodzone, nie lubię chwil i miejsc podniosłych, nie lubię "musieć", "bo inni tak robią", "bo to takie romantyczne". Ja postrzegam romantyzm jako coś innego - np. kiedy mój chłopak na spotkanie przynosi mi czekoladę z orzechami, bo wie, że ją uwielbiam, a sama sobie nie kupię;) Ale rozumiem, że są ludzie, dla których Walentynki z różnych powodów są ważne i nie bronię nikomu - może mężczyźnie łatwiej będzie zapamiętać taką znaną datę ;)

 • A

  Asia_klero

  Odpowiedź

  Walentynki to magiczny dzień-co nie ulega wątpliwości. Jednak gdybym miała marzyć o zaręczynach raczej wybrałabym datę, która jedynie dla mnie i partnera byłaby wyjątkowa. Walentynki to wspaniałe święto ale nie można porównywać go do magii zaręczyn. Jedynym plusem powiedzenia "TAK" 14 lutego jest to, że ciężko byłoby zapomnieć o tej dacie:) Jednak gdy się ktoś kocha-na pewno nie zapomina. Bez różnicy w jaki dzień najważniejsze, by znaleźć odpowiednią chwilę i stworzyć odpowiednią atmosferę do zaręczyn. Przecież to właśnie chwila, w której decydujemy się na diametralną zmianę swojego życia;)

 • z

  zofia

  Odpowiedź

  Walentynki jest to miły dzień , bo zwykle ludzie bliscy są mili dla siebie ale nie jest to dzień dobry na zaręczyny.Dzień zaręczyn to dzień szczególny i należy mu się szczególna oprawa i by nie kojarzył się z niczym innym a z samymi zaręczynami i by utkwił w pamięci na całe życie.

 • a

  amanda

  Odpowiedź

  Nie,jednak nie. Owszem dzień jest piękny, dzień miłości, ale jest pewne, ale. Otóż uważam, iż w tym dniu nikt nie chce być sam, wobec tego powstają pary trochę z przypadku, trochę nie do końca zakochane, itp. A w ferworze romantycznej chwili (w połączeniu z szampanem) i przeżyć cielesnych można powiedzieć o to jedno słowo "TAK" za dużo. Niestety konsekwencje mogą być różne. Dlatego uważam, że owszem jest to wyjątkowy dzień na zaręczyny, jednak dla par, które się dobrze znają, są już wcześniej zdecydowane. Odradzam jednak przypadkowość, aby tylko pochwalić się, że zaręczyliśmy się w Walentynki.

 • o

  olek

  Odpowiedź

  Hej, pewnie, że nie, bo to jest takie naciągane i przewidywalne.Myślę, że już lepiej zaręczyć się dzień po Walentynkach, przynajmniej zostaną jakieś fajne wspomnienia oraz gwarantuję, że na każdej imprezie sympatia chętnie opowie jak to jej kochaś zaszalał i zaręczył się z nią dzień po Walentynkach.

 • w

  wojtysz82

  Odpowiedź

  Zaręczyny? Raczej nie..ten dzień bardziej kojarzy się z dawaniem prezentów..karteczek...miłych słów. Ale jak najbardziej jest to dzień na miłe niespodzianki..moja żona mi taką zrobiła 14 lutego 2006r gdy na świat o 7.00 i 7.05 przyszli nasi dwaj synowie Maciek i Szymon(blizniacy)...nic więcej nam nie potzreba

 • m

  malcwi92

  Odpowiedź

  Zareczyny w Walentynki to chyba najbardziej tandetny pomysł zareczyn...A po za tym to bardzo ryzykowne, poniewaz wieksosc osób które sie zaręczyły w walentynki dosc szybko sie rozstają... Przesąd ,ale w wieksosci przypadków prawdziwy:(

 • a

  agf

  Odpowiedź

  Według mnie Walentynki nie są najlepszym dniem do zaręczyn. I pomijam już fakt, że święto to stało się tak komercyjne i tak świętowane na siłę, że nie ma w nim nic romantycznego. To tak jak z imieninami na przykład Adama i Ewy - zamiast dwóch okazji do świętowania jest jedna ;)

 • a

  alice139

  Odpowiedź

  Drodzy Panowie i drogie Panie, Wg mnie Walentynki na zaręczyny są dniem odpowiednim niesłychanie. To dzień magiczny do okazywania miłości, To dzień w którym nasze serca płoną do czerwoności. Dzień Św. Walentego to świetna okazja na wyrażenie miłości, i zarazem moment do drugiej osoby wdzięczności. Zaręczyny w Walentynki specjalnego uroku nabierają, w ten dzień serca bardziej na miłość "się otwierają". Kilka lat temu właśnie w tym dniu sakramentalne pytanie zostało mi zadane, ohh to było miłe zaskoczenie - niesłychane. Obecny mąż, wtedy wówczas chłopak perfekcyjnie się przygotował, na talerzyku pod serwetką pierścionek zaręczynowy schował. Była uroczysta przy świecach kolacja, i z czerwonych róż dekoracja. Do tego nastrojowa muzyka i co z tego wynika ?? bez zawahania, bez momentu zastanowienia, nagle mój stan z dziewczyny na narzeczoną się zmienia. Obecnie choć minęło kilka lat od tego wydarzenia, pamiętam najdrobniejsze szczegóły bez wątpienia. Zaręczyn z dniem Walentynek połączenie, to dla mnie jak największego marzenia spełnienie. Owoc naszej miłości jest już na świecie, Jesteśmy najszczęśliwszą rodziną na świecie. A więc drodzy Panowie, nie stawajcie na głowie, i długo się nad tym momentem nie zastanawiajcie, Tylko właśnie w Dzień Walentynek swoim ukochanym się oświadczajcie.

 • s

  sokolena

  Odpowiedź

  Uważam, że dzień Walentynek jest dniem jak każdy inny. Być moze więcej toszke w nim romantyzmu, ale niekoniecznie wszędzie to sie objawia. A co do zaręczyn w ten dzień.... wolałabym przeżyć je w innym, neutralnym dniu, gdzie nie ma tych wszystkich "różowości", serduszek itp. elementów. Wowczas można obchodzić uroczyscie i dzień zaręczyn i Dzień zakochanych i mieć powód do świetowania dwa razy, a co za tym idzie dwa razy jest szansa na pezenty ;-)

 • A

  Alicja

  Odpowiedź

  Moim zdaniem, jeśli się kogoś kocha, to każdy dzień jest dobry na zaręczyny. Nieważne czy to Walentynki, 8 maja, czy 31 grudnia. Dla zakochanych osób 14 luty jest codziennie! Codziennie powinniśmy okazywać sobie miłość, uśmiechać się do siebie, prawić sobie komplementy, czy wspierać się wzajemnie. Nigdy nie wiemy ile czasu nam pozostało, dlatego ważne jest, abyśmy dali odczuć Naszemu Ukochanemu (lub Naszej Ukochanej), że jest dla Nas Najważniejszy i że kochamy go całym sercem.

 • P

  PewienPan

  Odpowiedź

  Jako dla mnie - faceta, najlepiej jakby wszyskto było jednego dnia w Walentynki :) urodizny, imieniny, ślub, zaręczyny, mikołajki, no wszyskto wszystko! nawet Dzień Kobiet, wtedy widząc błyskoczace serca widziałbym, ze zbliża się ten dzień i NIGDY nie zapomniałbym o ważnym wydażeniu, ale... jako, że kocham do granic moją Ukochaną to wiem, że im więcej cudownych dat w naszym życiu tym lepiej - ku mojej zgubie, ale czego nie robi się dla Miłości?? Walentynki to WALENTYNKI, dzień Zakochanych, wtedy kolacja, kino, restauracja, spacer, miś pluszowy a zaręczyny to zaręczyny dlatego nie mieszajmy tego! Niech kobieta ma kolejny dzień do radości i świętowania i kolejną oakzje do kwiatów. Wiem, wiem panowie nie maja głowy do dat...nie raz przez to obrywamy, ale mimo wszystko PRZEWAŻNIE PAMIETAMY i kolejny dzień do świetowania zawsze się przecież przyda! Zaręczyny w Walentynki jestem na NIE!

 • m

  margarita888

  Odpowiedź

  Z mojego egoistycznego punktu widzenie Walentynki to nie najlepszy czas na zaręczyny. Już wyjaśniam dlaczego: jesli nasz mężczyzna będzie ociągał się ze ślubem ( z różnych powodów oczywiście) to w każde Walentynki będziemy zamieniać to święto w koszmar i stekać: "no tak, już ....lat minęło od zaręczyn, a my nadal nie jestesmy po ślubie. Wystarczy wybrać inny termin, a Walentynki nigdy nie będą nam się źle kojarzyć ;)

 • d

  donpedro9

  Odpowiedź

  Litości, tylko nie w walentynki. To dzień tandety i kiczu . Jeśli już ktoś musi to jego sprawa. Ale dla mnie to absurd. Być może sklepy z biżuterią i kwiaciarnie zacierają ręce na samą myśl o tym święcie ale nie dajmy się zwariować. Co to za święto? Zakochanych? Paranoja. Ja mam swoje święto codziennie , nikt mi nie musi w grafiku zapisywać kiedy moje uczucia mają wybuchnąć:P Zachęcam do bojkotu tego pseudo święta...

 • l

  liidzia

  Odpowiedź

  Jasne.. po co kupować 2 prezenty - z okazji rocznicy zaręczyn i Walentynek, jak można zaręczyć się Walentynki i załatwić sprawę prezentu za jednym zamachem ;)

 • a

  ania

  Odpowiedź

  Na zaręczyny nie może być dzień taki jak Walentynki. Walentynki to szczególny dzień dla zabawy i pokazywania uczuć poprzez wręczenia czerwonego serduszka, kwiatka czy całusa powtarzający się każdego roku. Dzień zaręczyn to dzień niepowtarzalny najczęściej pojawiający się raz w życiu i uwieńcza prawdziwą miłość i dlatego musi być dniem szczególnym, który będzie się pamiętać przez całe życie

 • m

  mariposa

  Odpowiedź

  Myślę, ze to jest idealny dzień na zaręczyny, gdyż dziewczyna nie będzie miała sumienia odmówić a pod wpływem tak miłosnego nastroju serce weźmie górę nad rozsądkiem a przecież jak wyjść za mąż to tylko z miłości.

Zostaw swój Komentarz

kamila rowinska cele

airbnb zniżka