Tektura falista to materiał, który jest w stu procentach biodegradowalny, dzięki czemu jego produkcja nie obciąża środowiska naturalnego. Dzięki odpowiednim parametrom wykorzystywanym podczas produkcji tektury falistej, powstały materiał cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać podczas przeróżnych sytuacji. Produkty stworzone w oparciu o tekturę falistą wykorzystywane są w życiu codziennym. Jeśli interesuje Cię zastosowanie produktów wykonanych z tektury falistej oraz dostępne na rynku rodzaje tego materiału, przeczytaj poniższy artykuł, który dla Ciebie przygotowaliśmy!

Tektura falista – rodzaje 

Produkcja opakowań wykonanych z tektury falistej to ważna gałąź przemysłu. Opakowania kartonowe powstałe z tektury falistej wykorzystywane są przez firmy kurierskie oraz pozostałych przewoźników przesyłek krajowych oraz międzynarodowych. W zależności od rodzaju tektury falistej powstałe opakowania mogą być wykorzystane w różny sposób np. tektura falista dwuwarstwowa pozwala na stworzenie produktów takich jak pudła klapowe, które wykorzystywane są przez firmy kurierskie oraz w halach magazynowych. Tektura falista trzywarstwowa to przede wszystkim przekładki ochronne oraz kartony przeznaczone do transportu materiałów wykonanych ze szkła, ceramiki oraz porcelany, istnieją trzy rodzaje tektury trzywarstwowej B,C i E. Poszczególna klasa oznacza grubość powstałej podczas produkcji fali. Wyróżnić możemy jeszcze tekturę falistą pięciowarstwową oraz siedmiowarstwową, które różnią się ilością wykorzystanej do produkcji tektury oraz grubością fali. 

Tektura falista – wykorzystanie 

Tektura falista jest również wykorzystywana do produkcji standów reklamowych oraz opakowania display. Produkty te zauważyć możemy przede wszystkim w sklepach stacjonarnych, ponieważ służą one do wyróżnienia wybranych przez producenta produktów poprzez umieszczenie ich właśnie w opakowaniach typu display czy standach.