Funkcjonalne urządzenie łazienki może spędzać sen z powiek. Szukając pomysłu na projekt wnętrza, warto stawiać na meble i osprzęt, które będą łatwe w montażu i obsłudze. Gniazdo do łazienki należy do elementów tego typu i dlatego warto zadbać o to, by było odpowiednio zabezpieczone.

Wybierając gniazdka do łazienki, dobrze pamiętać o kilku kwestiach, do których należą zarówno parametry gniazdka, jak i jego walory estetyczne. Dodatkowo dobrze mieć na uwadze ich wielkość i sposób montażu.

Idealne gniazdo do łazienki, czyli istotne parametry 

Po pierwsze gniazdo do łazienki powinno być bezpieczne. Dobrze wybrać taki model, który będzie mieć specjalną klapkę ochronną. Dzięki temu rozwiązaniu zapewnisz użytkownikom bezpieczeństwo i zapobiegniesz dostaniu się kropli wody do środka.

Po drugie gniazdko w łazience musi zostać zamontowane w odpowiedniej odległości od wanny i umywalki. Dodatkowo gniazdo do łazienki powinno mieć odpowiednie atesty i certyfikaty. Po trzecie odpowiednia liczba gniazd we wnętrzu. To ważne, by łazienka była praktyczna i funkcjonalna oraz, by można było łatwo podłączać niektóre urządzenia. Po czwarte i dla wielu niemal najważniejsze wygląd gniazdka. Jedni preferują minimalistyczne, ale widoczne, inni całkowicie ukryte np. we froncie szafek. Jednak każdy gniazdo do łazienki wybiera tak, by pasowało do wystroju wnętrza.

Gdzie kupić wysokiej jakości gniazdo do łazienki?

Wysokiej jakości gniazdo do łazienki powinno być i bryzgoszczelne, i hermetyczne. Dzięki temu zapewnisz sobie bezpieczeństwo i estetyczny wygląd osprzętu elektrycznego. Najwyższej jakości osprzęt oferuje Salon Eleks. To miejsce, w którym doświadczeni doradcy pomogą Ci wybrać odpowiednie gniazdo do łazienki, które będzie idealnie dopasowane i bezpieczne. Salon Eleks to także gwarancja kontroli jakości oraz ekologicznego opakowania, a także innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Dodatkowo Salon Eleks ma własne biuro i studio, w którym zespół wykonuje zdjęcia dokładnie odzwierciedlające wygląd produktu już po montażu i nie tylko.