Decyzja o zakupie odpowiedniego łóżka welurowego do sypialni często należy do bardzo trudnych. W sklepach można znaleźć ogromny wybór różnych modeli. Klienci mogą decydować o rodzaju i kolorze tapicerki, materiale stelaża oraz dopasować materac do indywidualnych preferencji. Przed zakupem radzimy zawsze rozważyć wszystkie za i przeciw wybranego modelu łóżka welurowego, np. https://bigmeble.eu/pl/p/Lozko-90×200-Tapicerowane-Monza-Pojemnik-Welur-Lazurowe/1217. Przecież jest to mebel, który ma posłużyć na co najmniej kilka lat bezawaryjnego użytkowania. Czy wiesz, w czym łóżko welurowe jest lepsze od klasycznego drewnianego?

1. Duży wybór kolorów

Jedną z najważniejszych zalet łóżka welurowego jest ogromny wybór kolorystyki tapicerki, co sprawia, że łóżko będzie pasowało do każdego wnętrza niezależnie od stylu. Można wybrać nie tylko kolor obicia, lecz również fakturę, dzięki temu można idealnie wpasować się w klimat pomieszczania, w którym się będzie znajdować.

2. Konstrukcja

 Kolejną ważną zaletą jest konstrukcja szkieletowa. Takie rozwiązanie sprawia, że można zaprojektować łóżko welurowe nawet w niestandardowych wymiarach. Dzięki temu będziesz cieszyć się szerokim łóżkiem, gdy sypialnia jest dużych rozmiarów lub wąskim, gdy Twój pokój ma niewielkie wymiary. W przypadku łóżek drewnianych również jest taka możliwość, ale trzeba wykonać odpowiedni projekt u stolarza.

3. Brak twardych elementów

Meble welurowe nie mają twardych wykończeń, które mogą być przyczyną urazów. Są w pełni bezpiecznie, dlatego polecamy je zwłaszcza do sypialni młodych rodziców.

4. Duży wybór tkanin

Gdy planujesz zakup łóżka welurowego, to wybieraj tkaniny odporne na poplamienia. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci lub lubisz wypić ciepłą herbatę w łóżku przed snem. Dzięki temu za pomocą czystej wody i ścierki bardzo szybko usuniesz zabrudzenia – oszczędzasz czas i pieniądze, bo nie musisz korzystać z usług firm.

5. Trwałość

Łóżka welurowe są równie trwałe, jak ich drewniane odpowiedniki. Współczesne materiały bardzo często mają ochronę przed zabrudzeniami i są coraz trwalsze – nie tak łatwo je przetrzeć.